Az európai és a magyar gyógyszeripar versenyképessége

Időpont:
Helyszín: Radisson Blu Béke Hotel,
Teréz körút 43. Parkolás: Közeli utcákban, parkolóházakban

Fővédnök

NAGY MÁRTON
NEMZETGAZDASÁGI MINISZTER 

A rendezvényről

A magyarországi gyógyszeripar képviseletére 1990-ban alakult, 2020 óta Magyarország Kormányának stratégiai partnereként tevékenykedő, 2024. tavaszától a Nemzetgazdasági Minisztériummal is partneri megállapodást kötő Magyarországi Gyógyszergyártók Országos Szövetsége (MAGYOSZ) 2024-ben immáron hetedik alkalommal szervezi meg a nagy érdeklődéssel kísért szakmai konferenciáját. 

2024 különleges év mindannyiunk számára. Az év második felében az uniós csatlakozásának 20. és NATO-csatlakozásának 25. évfordulóját ünneplő Magyarország vette át az Európai Unió elnökségét Belgiumtól. 

2024 kritikusan fontos év lehet ahhoz, kontinensünk rangját és súlyát visszaállítsuk, megteremtsük az időtálló uniós gazdasághoz szükséges feltételeket, és fokozni lehessen az EU hosszú távú versenyképességét, fenntartható növekedését. 

A soros elnökség ideje alatt kiemelt figyelem kíséri az uniós kutatási és innovációs együttműködéseket, míg a magyar elnökség prioritásának középpontjában a versenyképesség javítása áll. 

Ez utóbbi cél eléréséhez szükség van a korszerű iparra, mely képes nagy hozzáadott érték előállítására, jó minőségű munkahelyek létrehozására. A nagy hozzáadott érték előállításához fontos a beruházás, még pedig nemcsak a gépekbe, hanem a tudásba, képességekbe és az egészségbe való beruházás is. 

A magyar gyógyszergyártás mindezek miatt kulcsfontosságú lehet, hiszen az egyik legrégebbi hagyománnyal bíró iparág Magyarországon, egyben rendkívüli potenciállal is rendelkezik, nagy foglalkoztató, és a leginnovatívabb feldolgozóipari ágazat. 

A MAGYOSZ idei konferenciáján a hazai és az európai gyógyszeripar versenyképességének fokozása áll a fókuszban.

Előadók

Nagy Márton

Nemzetgazdasági miniszter, Nemzetgazdasági Minisztérium

Nagy Márton 2024. január 1. óta nemzetgazdasági miniszter, 2022 májusától gazdaságfejlesztési miniszter, korábban Orbán Viktor miniszterelnök gazdasági főtanácsadója volt. 
Okleveles közgazdász. 1998-2000 között az Államadósság Kezelő Központ makrogazdasági elemzőjeként kezdte pályafutását, majd 2000-től 2002-ig az ING vezető közgazdászaként tevékenykedett. 2002-ben csatlakozott az MNB csapatához. 2013-2015 között a jegybank Pénzügyi Stabilitásért és Hitelösztönzésért felelős ügyvezető igazgatója, valamint a Pénzügyi Stabilitási Tanács és az Európai Bankhatóság tagja volt. 2015 és 2020 között a Magyar Nemzeti Bank alelnöke és a Monetáris Tanács tagja volt. 2015 és 2017 között a Budapesti Értéktőzsde elnöki pozícióját is betöltötte. 2020-tól a miniszterelnök gazdasági főtanácsadója, majd 2022-től tárca nélküli gazdaságfejlesztési miniszter, 2023-tól pedig a Gazdaságfejlesztési Minisztérium minisztere volt. 2023 decemberétől vezeti a Gazdasági Kabinetet. 2024. január 1-től a Gazdaságfejlesztési Minisztérium új elnevezéssel, Nemzetgazdasági Minisztériumként működik tovább, melynek élén tovább folytatta kibővített miniszteri megbízatását. 
Számos kutatás, elemzés és cikk szerzője. Kutatásai főként a banki versenyre és hatékonyságra, az egyes banki termékekre és azok árazására, az egészséges hitelezésre és az amerikai elsődleges jelzálogpiaci válság témakörére fókuszáltak. Szakmai publikációiban a gazdaság és a pénzügyi rendszer kihívásait rendszeresen elemzi. Jegybanki karrierje során részt vett a Növekedési Hitelprogram életre hívásában, a devizahitelek forintosításában, az MKB Bank szanálásában, a Budapesti Értéktőzsde nemzeti tulajdonba vételében, valamint a Növekedési Kötvényprogram elindításában. Miniszterként nevéhez fűződik többek között a Vodafone Magyarország Távközlési Zrt. megvásárlása, a Baross Gábor Újraiparosítási Hitelprogram és a Baross Gábor Tőkeprogram elindítása, az online árfigyelő rendszer bevezetése, valamint a kereskedelmi bankokkal való közös egyeztetés az önkéntes kamatplafon kapcsán. A Budapest Airport Zrt. megvásárlására irányuló, általa vezetett tárgyalások eredményeként ismét a magyar állam tulajdonába került a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér, így jelenleg a lakosságot és a gazdaságot egyaránt magas színvonalon kiszolgáló légikikötő továbbfejlesztésén tevékenykedik.

Izer Norbert

Adóügyekért felelős államtitkár, Pénzügyminisztérium

Izer Norbert a Pénzügyminisztérium adóügyekért felelős államtitkára. 

Keszthelyen született 1980-ban. 2004-ben végzett a Budapesti Közgazdaságtudományi és Államigazgatási Egyetem számviteli szakirányán. A mérlegképes könyvelői, valamint az adótanácsadói képesítés mellett 2010-ben a Leideni Egyetemen nemzetközi adózási végzettséget is szerzett. 

A Raiffeisen Bank és a Budapesti Értéktőzsde után 12 éven át adótanácsadóként dolgozott a PwC-nél, ezt követően 2016 augusztusában adószabályozásért és számvitelért felelős helyettes államtitkárként került a Nemzetgazdasági Minisztériumba. 2018 májusától irányítja a Pénzügyminisztérium adóügyekért felelős államtitkárságát.

Dr. Bidló Judit

Az Egészségügy Szakmai Irányításáért Felelős Helyettes Államtitkár, Belügyminisztérium

Dr. Bidló Judit a Belügyminisztérium Egészségügy Szakmai Irányításáért Felelős Helyettes Államtitkára 2023. március 1 óta. Gyógyszerész, közgazdász, infobionikus-mérnök végzettsége van. A Magyar Egészség-gazdaságtani Társaság alapító tagja.

Gyógyszeripari tapasztalatait a Novartis cégnél és az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesületénél szerezte, melynek 4 évig volt igazgatója 2005-2009 között. 2009 óta az Országos Egészségbiztosítási Pénztárnál, majd annak jogutódjánál, a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelőnél az ártámogatási területen dolgozott. A NEAK ártámogatási főigazgató-helyettese volt 2018. november 1-től 2023. február végéig.

A NEAK-nál felelős volt a járóbeteg gyógyszerellátás működéséért és finanszírozásáért, a gyógyászati segédeszközök és tételes elszámolású eszközök finanszírozásáért, valamint a tételes-, különkeretes-, és orphan gyógyszerkészítmények beszerzéséért, finanszírozásáért. A NEAK-nál működő Országos Molekuláris Onkoteam munkájában ma is részt vesz.

Fő feladatának jelenleg is az outcome alapú gyógyszerfinanszírozás megteremtését és a finanszírozási rendszerek COVID járvány miatt előtérbe kerülő telemedicina rendszerekhez történő adaptálását tekinti. E mellet elkötelezett híve az adatvezérelt egészségügyi döntéshozatal kialakításának. Fontosnak tartja az alapellátás megerősítését, a különböző prevenciós tevékenységek előtérbe helyezését.

Bódis László

Innovációért felelős helyettes államtitkár, Kulturális és Innovációs Minisztérium

Bódis László közgazdász, diplomáit a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Gazdaság- és Társadalomtudományi Karán szerezte, nemzetközi gazdálkodás alapszakon és pénzügy mesterszakon. Szakmai pályafutását a Századvég Iskola Alapítványnál és a Neumann János Egyetemen kezdte kutatóként.

A gazdaságpolitika, a gazdaságstratégia és az innováció iránti erős érdeklődése az Innovációs és Technológiai Minisztériumba vezette, ahol a gazdaságstratégiáért és -szabályozásért felelős államtitkár kabinetfőnökeként dolgozott. 2022-ben lett a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára. E szerepkörében számos szabályozási változtatást kezdeményezett a startupok működési környezetének versenyképessebbé tétele érdekében. E munkaköre mellett 2023-tól a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatójaként tevékenykedik.

Adrian van den Hoven

Igazgató, Medicines for Europe

Adrian van den Hoven 2013 szeptemberében csatlakozott a Medicines for Europe-hoz főigazgatóként. Prioritásai közé tartozik a generikus, a biohasonló és a “value added” gyógyszerekhez való jobb hozzáférés elősegítése, a szabadalom lejártát követő verseny ösztönzése, a fenntartható árképzési politikák támogatása, a folyamatos gyógyszerellátás és -hozzáférés biztosítása érdekében a gyógyszeripari szabályok fejlesztése, valamint egy koherens uniós ipari stratégia kidolgozása a dinamikus és versenyképes európai generikus, biohasonló és “value added” gyógyszeripar támogatása érdekében.

2019-ben kinevezték a hamisított gyógyszerekről szóló irányelv (FMD) szerializációs követelményeinek végrehajtásáért felelős Európai Gyógyszer-azonosítási Rendszer (EMVO) igazgatótanácsának elnökévé. Jelenleg az igazgatóság tagjaként folytatja munkáját.

2020-ban az Európai Bizottsággal egy iparági szintű projektet koordinált, amelynek célja a Covid-19 okozta keresletnövekedés miatt az intenzív ellátásban fellépő gyógyszerhiány kezelése, valamint a tagállami gyógyszerellátás jobb tervezésének elősegítése volt. 

Jelenleg a gyógyszerellátás biztonságára vonatkozó kritériumok meghatározására, az uniós gyógyszer- és hatóanyaggyártás támogatására, az uniós gyógyszerjog reformjára és az iparág fenntarthatóságára összpontosít.

Dr. Álmos Péter

Elnök, Magyar Orvosi Kamara 

Pszichiáter szakorvos, a Szegedi Tudományegyetem habilitált egyetemi docense, korábban az Európai Molekuláris Biológiai Laboratórium (Róma) és a Würzburgi Egyetem Pszichiátriai Intézetének munkatársa. 

2015 óta aktív szerepet vállal a magyar egészségügyi rendszer működésének megújításában. Az 1001 orvos hálapénz nélkül civil kezdeményezés egyik alapítója volt, majd a Magyar Orvosi Kamara alelnöki tisztségét töltötte be, ahol az orvosi béremelés és a hálapénz kivezetésének előmozdítása voltak fő projektjei. 

Jelenleg elnökként dolgozik, emellett aktív maradt a betegellátás és az egyetemi oktatás területén is. Szakterületén belül az utóbbi 10 évben a pszichotikus kórformák kezelése, sürgősségi pszichiátriai körképek ellátása volt fókuszban, míg kutatói szempontból az orvosok önkárosító magatartásformáinak vizsgálatát végzi kutatócsoportjával.  

Dr. Hankó Zoltán

Elnök, Magyar Gyógyszerészi Kamara

(1952-) gyógyszerész (1977), farmakológus (1982) és technológus (1985) szakgyógyszerész, szakközgazdász (1999).

1977-79 között közforgalmú gyógyszertárban (Salgótarján), 1982-ig kórházi gyógyszertárban (Kerepestarcsa), 1990-ig galenusi laborban (Pest megyei Gyógyszertári Központ) beosztott, illetve részlegvezető gyógyszerész. 1997-ig a Pharmafontana kiadói tevékenységért felelős főmunkatársa, osztályvezetője, majd patikaprivatizációért felelős privatizációs igazgatója. Ezt követően az MGYT kiadói tevékenységének vezetője. 1991-től a Gyógyszerészet felelős szerkesztője. Első felelős szerkesztője a Gyógyszerészi Hírlapnak (1989-1991) és a Gyógyszertárnak (2001-2007). 1995-től alelnöke, majd 1998-tól 2007-ig elnökségi tagja a MOSZ-nak.

Az MGYK elnökségi tagja 1998-2000 között, Pest megyei Szervezetének elnökségi tagja 2002-2006 között, az MGYK alelnöke 2007-től, elnöke 2011-től. 2015-ben, 2019-ben és 2023-ban elnöki pozíciójában újraválasztották.

Feleségével 1992-ben jogelőd nélküli magángyógyszertárat létesít.

Két felnőtt gyermeke és hat unokája van. Felesége, gyermekei és gyermekeinek házastársai valamennyien gyógyszerészek.

Dr. Velkey György János 

Elnök, Magyar Kórházszövetség

Semmelweis és Szent Kristóf díjas csecsemő- és gyermekgyógyász, aneszteziológiai és intenzív terápiás és gyermek intenzív terápiás szakorvos, egészségügyi menedzser.

Több évtizedes elmélyült orvosi gyakorló munkája részeként tíz éven át gyermek aneszteziológiai és intenzív osztályokat vezetett, és öt éven át orvos-igazgató volt, 21 éve a Magyarországi Református Egyház Bethesda Gyermekkórházának főigazgatója.

A Magyar Gyermekaneszteziológiai és Intenzív Terápiás Társaságnak, majd a Magyar Gyermekorvosok Társaságának volt elnöke, jelenleg másodízben a Magyar Kórházszövetség elnöke. Ezeken a szakterületeken hazánk nemzetközi képviselője is volt az európai társaságok vezetőségeiben, illetve testületeiben. Az egészségügyi államtitkárság kabinettagjaként 2011-ben részt vett a Semmelweis terv kidolgozásában. Évtizedeken át tevékenykedett a gyermeksebész, majd a csecsemő- és gyermekgyógyászati szakmai kollégiumban, majd tagozatban. Egy éven át az akkor református fenntartás alatt működő Mosdósi Tüdő- és Szívkórházat is vezette, egy cikluson át elnöke volt a Fővárosi Önkormányzat Egészségügyi és Szociális Bizottságának, jelenleg is a Károli Gáspár Református Egyetem oktatója.

Legfőbb érdeklődési területei a hazai kórházügy és a gyermekegészségügyi ellátás szervezése, a súlyosan beteg gyermekek gyógyítása és ápolása, az egyházi egészségszervezés, a családok egészségértése, és a határon túli magyar gyógyítók támogatása és összefogása. Felesége gyermekradiológus főorvos, öt felnőtt gyermeke és kilenc unokája van.

Drácz Dániel 

Szenior menedzser, Deloitte Digital

Drácz Dániel a Deloitte Digital budapesti ügyfélstratégia csapatának vezetője, korábban a cég milánói irodájában is dolgozott.

Az elmúlt tíz évben több mint 30 projektet vezetett, elsősorban banki, biztosítói, közpolitikai és gyógyszeripari növekedési agenda témakörben.

Szakmai érdeklődésének fókuszában az értékesítési stratégiák és hatékonyságnövelés, új digitalis – smart health, beyond banking és beyond insurance – értékajánlatok üzleti és működési modelljének tervezése, valamint a versenyképesség kutatása áll. Csapatával az elmúlt 8 évben számos széles spektrumú kutatást készítettek Magyarországon és a régióban, digitális vállalati érettség, valamint omnichannel ügyfél-csatorna-preferenciák témakörben.

Deloitte-os karrierjét megelőzően a Mercedes-Benz stuttgarti központjában dolgozott, valamint a Budapesti Corvinus Egyetemen, a Passaui Egyetemen és a milánói Bocconi Egyetemen hallgatott pénzügyet és nemzetközi gazdálkodást. Tárgyalóképes szinten beszél angolul, németül, olaszul és franciául.

Dr. Greskovits Dávid

MAGYOSZ elnöke
Ügyvezető igazgató, MEDITOP Gyógyszeripari Kft.

Greskovits Dávid a Semmelweis Orvostudományi Egyetem Gyógyszerésztudományi Karán szerzett doktori fokozatot.

Pályáját a Richter Gedeon Vegyészeti Gyárban kezdte termelésirányító gyógyszerész, drazsírozó üzem részlegvezető és üzemvezető helyettes pozíciókban. 4 évet töltött Nigériában az Imarsel Chemical Co. termelési igazgatójaként, mielőtt 1992-ben a MEDITOP Gyógyszergyártó és Forgalmazó Kft. társtulajdonosa és ügyvezető igazgatója lett. 1996-tól a Richter Gedeon Vegyészeti Gyár Nyrt. Gyógyszertechnológiai Kutató Laboratóriumának főosztályvezetője.

Jelenleg a MEDITOP Gyógyszeripari Kft.-nél társtulajdonos, ügyvezető igazgató. 1995-ig a Magyar Gyógyszerészi Kamara elnökségi tagjaként az Ipari Bizottságot vezette, részt vesz a Magyar Gyógyszerésztudományi Társaság munkájában, 2007-2017 között a Magyarországi Gyógyszergyártók Szövetségének alelnöke, valamint a Kis Közepes Vállalkozások Szekció elnöke. 2017-ben a MAGYOSZ Elnökének választották. Évek óta a Semmelweis Egyetem Gyógyszerésztudományi Karának Oktató Gyógyszerésze, valamint a Debreceni Egyetem Gyógyszerésztudományi Karának Címzetes Egyetemi Tanára. Munkásságát Dávid Lajos és Hincz György emlékéremmel is elismerték. 11 gyógyszeripari szabadalom és 12 nemzetközi és magyar publikáció fűződik a nevéhez.

Ásványi Tibor

MAGYOSZ elnökségi tag
Ügyvezető igazgató, Naturland Magyarország  Kft.

Ásványi Tibor a Pénzügyi és Számviteli Főiskolán szerzett közgazdászként diplomát, 1994-ben. 1995-ben kezdett el dolgozni a gyógyszeriparban a gyógyszer nagykereskedelem gazdasági területein, majd gyógyszertár hálózat működtetési tapasztalatokat is szerzett a 2000-es évek végén. A Naturlandnál 1999-ben kezdte pályafutását. 2001-ben ügyvezető igazgatója, majd a későbbiekben már a társtulajdonosa is lett a napjainkban 200 munkatársat foglalkoztató, és 450 különböző készítményt előállító gyógyszergyártó vállalkozásnak. A gyógyszergyártó cégcsoport részvényeivel 2022. szeptembere óta a Budapesti Értéktőzsdén is lehet kereskedni.

Gyógyszergyártói, gyógyszer nagykereskedelmi, társadalombiztosítási, finanszírozási és széleskörű cégvezetői, pénzügyi-számviteli tapasztalatokkal rendelkezik. A Gyógynövény Szövetség és Terméktanács elnökségi -, a MÉKISZ Felügyelő Bizottsági tagjaként, a MAGYOSZ KKV Bizottságának elnökeként, ill., 2019. közepe óta a MAGYOSZ elnökségi tagjaként fejti ki érdekérvényesítő képességét a gyógyszeripart érintő minden jelentős szakmai kérdésben.

Bogsch Erik

MAGYOSZ elnökségi tag
Örökös Tiszteletbeli Elnök, Richter Gedeon Nyrt.

Széchenyi-díjas magyar vegyészmérnök, okleveles mérnök-közgazdász. 1992-ben, negyvenöt évesen került a legnagyobb múltú és méreteit tekintve is a legnagyobb magyar gyógyszergyár, a Richter Gedeon Rt. élére. Az érettségi és a műszaki egyetem vegyészmérnöki karának elvégzése után 1970-ben lett a vállalat alkalmazottja - amelyet akkor még Kőbányai Gyógyszerárugyárnak hívtak -, ahol műszaki fejlesztéssel és a nemzetközi együttműködéssel foglalkozott. 1977-1983-ig Mexikóban dolgozott a Medimpex irodavezetőjeként, 1983-1987-ig fejlesztési főmérnökhelyettes volt, 1988-tól 1992-ig pedig a Medimpex UK londoni irodáját vezette. 1992 és 2017. november 1-je között a Richter Gedeon Nyrt. vezérigazgatója, 2017 óta az Igazgatóság elnöke, 2024-től örökös tiszteletbeli elnökként segíti a Társaság munkáját. 2006 márciusától a Magyar Gyógyszergyártók Országos Szövetségének (MAGYOSZ) elnökségi tagja.

Dr. Deszk Anikó

Vezérigazgató, Sanofi-Aventis Zrt.

Dr. Deszk Anikó gyógyszerész a 2000-es évek elején kezdte pályafutását a gyógyszeriparban. Előbb a GlaxoSmithKline magyarországi leányvállalatánál az értékesítés különböző területein dolgozott, majd a vállalat kórházi és onkológiai üzletágáért felelt.

10 évvel ezelőtt csatlakozott a Sanofi csapatához, a magyarországi üzleti támogató funkció vezetőjeként, későbbiekben pedig a közép-dél európai régió üzleti-, piaci elemzői tevékenységét irányította. Dr. Deszk Anikó jelentős tapasztalattal rendelkezik a stratégiai és üzleti tervezés, a marketing, valamint a gyógyszerkereskedelmi, gyógyszerpromóciós tevékenységek terén, különösen a vényköteles gyógyszerek területén.

2024 júliusától a Sanofi magyarországi vezérigazgatója, egyben a vállalat általános készítményeinek értékesítésével foglalkozó üzletágának vezetője Magyarország, Görögország és Ukrajna vonatkozásában.

Jelena Livsica

MAGYOSZ elnökségi tag
Kereskedelmi vezérigazgató, Teva Gyógyszergyár Zrt.

Jelena Livsica 2023. január 1-től a Teva Gyógyszergyár Zrt. kereskedelmi vezérigazgatója és Igazgatóságának elnöke. Ezt megelőzően a Teva Baltikum kereskedelmi vezetője volt, ahol a nagykereskedőket és a gyógyszertári kiskereskedelmi láncokat magában foglaló értékesítési csatornákkal való együttműködésért felelős csapatot vezette mindhárom baltikumi piacon: Litvániában, Lettországban és Észtországban.

Jelena 2015-ben csatlakozott a Tevához, mint Lettország kereskedelmi vezetője, és mint a Teva kapcsolattartója a nemzeti szakmai szövetségekkel. Ezt megelőzően Jelena senior termékmanagerként, majd igazgatóhelyettesként dolgozott a Berlin-Chemie lettországi szervezeténél. Korábban különböző üzletágakban, mint például a gyógyszeriparban, kozmetikai és reklám ágazatban töltött be marketing és management pozíciókat. Jelena Lettországban született, társadalomtudományi diplomáját a Rigai Stradina Egyetemen szerezte.

Jelena jelenleg a MAGYOSZ elnökségi tagja. Jelena vezetése alatt a magyarországi Teva ügyfélközpontúvá és hatékony szervezetetté vált.

Orbán Gábor

Vezérigazgató, Richter Gedeon Nyrt.

2017. november 1-től a Társaság vezérigazgatója. Korábban stratégiai igazgató, illetve vezérigazgató-helyettes pozíciót töltött be. 2017. áprilisától a Richter Igazgatóságának tagja. Karrierjét makrogazdasági elemzőként kezdte, először az MNB és az EKB közgazdászaként, később az Aegon Befektetési Alapkezelő portfólió-menedzsereként és kötvényüzletág-vezetőjeként dolgozott.

Két és fél éven keresztül a Nemzetgazdasági Minisztérium adó-és pénzügyekért felelős államtitkára volt, majd 2015. szeptembertől a Rothschild párizsi bankjánál dolgozott. Tanulmányait a Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetemen, valamint az Egyesült Államokban végezte. Angolul és franciául felsőfokon, németül középfokon beszél.

Poroszlai Csaba

Alelnök, Magyarországi Gyógyszergyártók Országos Szövetsége
Vezérigazgató, Egis Gyógyszergyár Zrt.

Poroszlai Csaba közgazdászként végzett a Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetemen (jelenleg Budapesti Corvinus Egyetem). A szakember mindig is a gyógyszeriparban dolgozott, 1998-ban kezdte pályáját a Béres Gyógyszergyárban. Itt szerezte első szakmai és iparági tapasztalatait, 2003-tól már a cég gazdasági igazgatójaként dolgozott. 

Az Egishez 2008-ban csatlakozott: a vállalat stratégiai kontrolling vezetőjeként kiemelt fontosságú kontrolling-rendszerek fejlesztéséért felelt. 2011-ben gazdasági igazgatónak nevezték ki, és tagja lett az Egis igazgatóságának is. 2022-ben vezérigazgatóvá választotta az Egis igazgatósága, az azóta eltelt több mint két évben e minőségében vezeti Magyarország egyik legnagyobb gyógyszergyárát.  A MAGYOSZ alelnöki tisztségét 2023. május 18-a óta tölti be.

Dr. Torma Ádám

Alelnök, Magyar Gyógyszerészi Kamara

A gyógyszerész diploma 2005-ös megszerzése óta a családi gyógyszertárukban dolgozik, 2014 óta személyi jogos gyógyszerészként. 2008-ban gyógyszerhatástan, 2024-ben gyógyszertár üzemeltetés, vezetés szakvizsgát tett. A Semmelweis Egyetemen 2019 óta oktatóként részt vesz a szakgyógyszerész képzésben, valamint 2021 óta ötödéven a Gyógyszerészi gazdálkodás és menedzsment tantárgy egyik oktatója. 2007-től 2015-ig az MGYK Országos Felügyelő Bizottságának tagja, 2015-től 2019-ig az MGYK Országos Felügyelő Bizottságának elnöke, 2019 óta a Kamara alelnöke. 

 

 

 

 

Program

Időpont/előadás

08:30 - 08:35

Köszöntő, megnyitó 

Dr. Greskovits Dávid, Elnök, MAGYOSZ

08:35 - 09:00

Magyarország versenyképességének jövője - Nemzeti iparpolitika a gyógyszeripar fentarthatóságáért

Nagy Márton, Nemzetgazdasági miniszter, Nemzetgazdasági Minisztérium

09:05 - 10:00

NGM - MAGYOSZ Gyártói párbeszéd 

  1. Nagy Márton, Nemzetgazdasági miniszter, Nemzetgazdasági Minisztérium
  2. Dr. Greskovits Dávid, MAGYOSZ Elnöke, MEDITOP Gyógyszeripari Kft., Ügyvezető igazgató
  3. Jelena Livsica, MAGYOSZ elnökségi tag, Teva Gyógyszergyár Zrt., Kereskedelmi vezérigazgató
  4. Ásványi Tibor, MAGYOSZ elnökségi tag, Naturland Magyarország Kft., Ügyvezető igazgató
  5. Dr. Deszk Anikó, Sanofi-Aventis Zrt., Vezérigazgató
  6. Poroszlai Csaba, MAGYOSZ alelnöke, Egis Gyógyszergyár Zrt., Vezérigazgató
  7. Orbán Gábor, Richter Gedeon Nyrt., Vezérigazgató
10:05 - 10:25

MAGYOSZ Tanulmány bemutatása – hazai gyógyszergyártók nemzetgazdasági jelentősége

Drácz Dániel, Szenior Menedzser, Deloitte Digital

10:25 - 10:50

Adócsökkentés és egyszerűsítés

Izer Norbert, Adóügyekért felelős államtitkár, Pénzügyminisztérium

10:50 - 11:10

Kávészünet

11:10 - 11:30

Pharmareview és a gyógyszerfinanszírozás kihívásai

Dr. Bidló Judit, az egészségügy szakmai irányításáért felelős helyettes államtitkár, Belügyminisztérium 

11:35 - 11:55

Az off-patent gyógyszeripar jövője Európában

Adrian van den Hoven, Igazgató, Medicines For Europe 

12:00 - 12:20

A kórházfinanszírozás, és annak reformja

Dr. Velkey György, elnök, Magyar Kórházszövetség 

12:25 - 12:45

A Magyar Gyógyszer Védjegy termékek szerepe a hazai betegellátásban

Dr. Hankó Zoltán, elnök, Magyar Gyógyszerészi Kamara 

12:50 - 13:40

A magyar gyógyszeripar: érték a betegnek, érték az országnak?

Kerekasztal-beszélgetés:

  1. Dr. Bidló Judit, az egészségügy szakmai irányításáért felelős helyettes államtitkár, Belügyminisztérium
  2. Adrian van den Hoven, Igazgató, Medicines For Europe 
  3. Dr. Álmos Péter, Elnök, Magyar Orvosi Kamara 
  4. Dr. Torma Ádám, Alelnök, Magyar Gyógyszerészi Kamara
  5. Dr. Velkey György, Elnök, Magyar Kórházszövetség 
  6. Bogsch Erik, MAGYOSZ elnökségi tag, Örökös Tiszteletbeli Elnök, Richter Gedeon Nyrt. 
13:45 - 14:00

Dr. Orbán István Emlékérem átadás

14:00 - 15:00

Ebéd

Támogatók